Kim %50 İndirim Kazanmak İster?

Bütün yıl yaz tatili için çalışarak en iyi imkanlarla mavi yolculuk yapmak demek sadece güneşlenmek, kitap okumak ve dinlenmek demek değildir. Geceleri yakamozlar eşliğinde yüzmenin, sabahları denizde ayılmanın tadına varmak olduğu gibi lezzetli ve sağlıklı yemeklerin yendiği bir organizasyondur. Sabit bir rotada sabit sayıda ada ve koyun gezildiği aynı mavi tur için kimse daha çok para ödemeyi arzulamaz!!.

Biz ARZU Yatçılık Turizm olarak yat turizmine gerçekten gönül verenlerle birlikte rekabete asla karşı değiliz. Ancak neyi hangi kalitede sunduğu belli bile olmayan ve hatta tur günü gelinceye kadar hangi teknenin sizlerin kullanımına sunulacağı bilinmeyen ucuz mavi tur aracılarına karşıyız. Reklamlarında mavi tur fiyatları indirildi derken: esasen tur tarihinde boş kalmış herhangi bir teknenin fedakarlık etmesini indirim olarak hedefleyen acentalara karşıyız. Hatta indirimli mavi tur veya erken rezervasyon indirimi gibi iddialar ile ortaya çıkanların, esasında sadece Nisan ve Kasım aylarını kapsayan kampanyalarına isyan ediyoruz.

funny mavitur Önemsiz bir defosu yüzünden ucuzlatılmış bir gömlek almak ile gulet kiralama asla eşdeğer tutulmamalıdır. Gerek müşterilerin denizdeki güvenliği, gerekse koylardaki soğutma, aşçılık ve kaliteli servis gibi ihtiyaçların karşılanması tatminkar yat imkanlarına bağlıdır. Haliyle üst düzey imkanlar daha fazla maliyet ve daha pahalı gulet kiralama fiyatları demektir.

%30 %40 ve hatta %50 mavitur indirimlerin den sonra, bu teknelerin nasıl olupta hala suda yüzebildiğini hiç düşündünüz mü? Artık yüksek kar marjları hiçbir sektörde kalmamıştır. ''Turizm ve Yatçılık'' sektörü de buna dahildir. Tamamiyle servis kalitesine ve müşteri memnuniyetine bağlı olarak gelişebilen sektörümüzü bu açıdan irdelerseniz görülecektirki ÖDÜN vermeden mavi yolculuk fiyatları düşürülemez. Yani DAHA az maaşla güler yüzlü servis yapacak personel bulamazsınız. Eğer içeceklerinizi buzlu almak istiyorsanız suyu dondurmak gereklidir. Her seferinde temiz bir bardaktan su içebilmek için bulaşıkların sürekli olarak, temiz bir yatakta uyuyabilmek için ise nevresimlerin sık sık yıkanması gerekmektedir. Bütün bunlar için yeterli bir jeneratör ve buz, çamaşır, bulaşık makineleri zaruridir.

Son Söz eğer denizdeki güvenliğinizden, servis kalitesinden veya gezeceğiniz koyların bazılarından vaz geçerseniz haliyle % 50 ucuz mavi tur yapabilirsiniz ama buda bütün yıl boşu boşuna çalışmışsınız demek değil midir ?