Kimler %50 İndirim Kazanabilir ?

Bütün yıl tatil için çalışıp en iyi imkanlarla mavi tur yapmak demek geceleri yakamozlar eşliğinde yüzmenin, sabahları denizde ayılmanın tadını çıkartmak olduğu gibi, bol bol güneşlenmek, birçok koy gezmek, lezzetli ve sağlıklı yemekler yemek, güvertede dans etmek ve hatta kitap okumak, dinlenmek herkesin ortak amacıdır. Tabiki araştırma yapılmalı ve mukayese ile daha iyisi bulunmalıdır aynı herşey dahil mavitur için daha çok para ödemeyi kimse arzulamaz!!.

funny maviturÖnemsiz bir defosu yüzünden ucuzlatılmış bir gömlek satın almak ile gulet kiralama asla eşdeğer tutulmamalıdır. Gerek müşterilerin denizdeki güvenliği, gerekse koylardaki soğutma, aşçılık, servis gibi her tür ihtiyaçların karşılanması tatminkar yat imkanlarına bağlıdır. Üst düzey imkanlar da haliyle daha fazla para ve maliyet demektir.

Hiç düşündünüzmü ki %30 %40 ve hatta %50 gibi oranda indirimlerden sonra, bu yatlar nasıl olupta hala su üstünde yüzebilmektedir. Yüksek kar marjları hiçbir sektörde olmadığı gibi ''Turizm ve Yatçılıkta'' da yoktur. Tamamiyle servis kalitesine ve müşteri memnuniyetine bağlı olarak gelişebilen sektörümüzü bu açıdan irdelerseniz görülecektir ki ödün vermeden maliyetler düşürülemez, yani az maaşla güler yüzlü servis yapacak personel bulamazsınız!!. Eğer içkinizi buzlu almak istiyorsanız nasıl suyun dondurulmuş olması zaruridir. Sürekli olarak temiz bir bardaktan su içebilmek için bulaşıkların, temiz bir yatakta uyuyabilmek için ise nevresimlerin sık sık yıkanması gerekmektedir. Haliyle mavi tur fiyatları bu kadar yüksek oranda indirilebilirmi ?

Bizler Yat Turizmine gerçekten gönül verenlerle birlikte rekabete asla karşı değiliz. Ancak indirimli mavi tur namıyla neyi hangi kalitede verdiği bile belli olmayan ve hatta tur günü geldiğinde dahi hangi teknenin sizlerin kullanımına sunulacağı ilan edilmemiş organizasyonlara karşıyız. Esasında sadece Nisan ve Kasım aylarını kapsayan fiyatları kampanya imiş gibi gösterekek erken rezervasyon indirimi iddiasıyla sunmalarına isyan ediyoruz!!.

Son Söz olarak eğer denizdeki güvenliğinizden, servis kalitesinden ve gezeceğiniz koyların bazılarından vaz geçerseniz haliyle % 50 daha ucuz mavi turlar yapabilirsiniz. ama bu bütün yıl boşu boşuna çalışmışsınız demek değil midir?