Yunan Adaları Turu Mavi Yolculuk Programı

Yunan adalarının birkısmını da içerisine alan bu yunan adaları mavi turu Marmaris Limanı çıkışlı olarak düzenlenmektedir. Yolculuğun ilk günleri ege sahillerinde konaklanarak fazla yorucu olmayan seyirler sonunda Yunan adalarına demirlenir. Aynı şekilde turun son gününden önce dönüş yolculuğu başlar. Güney Yunan adaları mavi tur güzergahımızla ilgili konaklama detayları ve liman bağlamaları karşılıklı görüşülerek, arzularınız doğrultusunda güvenli geceleme bölgelerine göre belirlenmektedir. Gündüzleri adaların tarihi mekanları ziyaret edebilir ve akşam yemeği için tekrar yata dönülebilmektedir. Ayrıca Yunan tavernalarını gezmek isteyen misafirlerimiz için yemek sonrası servis botumuz hizmetinizde olacaktır. Rotamız dahilinde olan adalar; Rodos, Chalki - Almia, Tilos, Nisyros ve Simi
Marmaris-Bozburun-Rodos-Chalki/Almia-Tilos-Nisyros-Simi-Marmaris

Bu sezonda yunan adaları turu düşünen misafirlerimizin ''Shengen'' vizesine sahip olmaları ve pasaportlarının ise en az altı ay geçerli olması gereklidir. Vize alınması konusunda gereken yönlendirmeler firmamız tarafından yapılmaktadır. Ayrıca yunan adaları mavi yolculuk programımızda yurtiçinden farklı olarak hem çıkışta hemde girişte liman başkanlıklarından alınan transitlog (çıkış) düzenlenmektedir. Yani iki farklı limandan alınması gerekmektedir. Her iki ülke gümrüklerinden geçiş ve polis kontrolü sürecinde sınırda kişi başı üzerinden ödeme yapılmaktadır. Yunan adaları turu dahilindeki ilk adaya varıldığında gümrükten geçildiği için diğer adalara giriş ve çıkışlarda tekrar izin alınmasına gerek yoktur. Yunanistan'dan çıkarken Türkiye'ye dönüş için gerekli belgelerin tekrar düzenlenmesi gerekmektedir.

Kuzey Yunan adalarının dolaşıldığı yat gezisi ile ilintili mavi yolculuk rotamız:

Bodrum - Kos - Leros - Patmos - Arki - Kalimnos - Bodrum

Yunan adalarını kapsayan yat tatili yaklaşık 30 saatlik bir seyir gerektirmektedir. Deniz mili olarak kat edilen mesafe yaklaşık 250 mildir. Hava ve deniz koşullarına göre bu seyir süresi ve mesafe artış gösterebilir.