funny1 Genel olarak gulet turu denildiğinde akla tekne ile gezilerek, konaklanarak geçirilen bir tur gelmektedir. Tatil boyunca teknede yaşadığınız için yiyecek, içecekten eğlenceye kadar her türlü ihtiyacınız burada karşılanmaktadır. Haftalık tur süresince 1-2 defa limana uğranarak tanklara su takviyesi yapılabilmekte veya ihtiyaç duyulan önemli malzemeler tedarik edilebilmektedir. Özel olarak kiralayacağınız gulet ile çıkacağınız gulet turu Türkiye’nin el değmemiş sahillerinin keşfedilmesi açısından bulunmaz bir fırsattır. Eğer sadece eşiniz ve varsa çocuklarınız ile tatile çıkacaksanız özel kiralama bütçenizi aşabilir. Bu durumda sizin ile aynı koşullarda olan ve kendi gruplarını oluşturamayan diğer kişiler ile birleşerek tatile çıkabilirsiniz. Çiftlerin giderek daha çok tercih ettikleri bu tatil opsiyonuna çocukla birlikte katılmak isteneceği düşünülerek bazı teknelerde 3 kişilik kabin bulunabilmektedir. Genellikle guletlerde kabinler iki kişilik yataklardan oluştuğundan çocuklu aileler için ilave yatak talep edilememektedir. Bu durumda çocuklar bir diğer kabine yerleştirilmek durumundadır. Bu turlar için eğer kalabalık bir grubunuz var ise kişi sayınız ile uyumlu kabine sahip gulet kiralama yapabilirsiniz. Genel kanının aksine aslında gulet turları daha ekonomik ve her bütçeye uygundur. Bu turlar için bir kaç katagoride gulet mevcuttur. Bütçenize uygun gulet turu fiyatları ile uygun bir gezi mutlaka düzenlenebilmektedir. Özellikle sezon öncesi veya okulların açılmasını takip eden sezon sonrası dönemlerde fiyatlar nisbeten daha ucuz olmaktadır. Eğer tatil programınızı kış aylarından ayarlayabilme imkanınız var ise yüksek sezon bile olsa, yine ekonomik fiyatlardan rezervasyon yapabilirsiniz. Arzu edeceğiniz konfor ile ilintili; Standart, Ekonomik hatta Lüks guletlerden birini seçebilirsiniz. Rotalar Bodrum, Marmaris çıkışlı veya Fethiye ve Göcek çıkışlı olabilir. Diğer çiftler ile biraraya gelinerek çıkılan gulet turu yabancılar ile iletişim halinde olmanın ve diğer kültürlerle buluşmanın en iyi yoludur. Aynı zamanda özgürlük ve maceranın çok çarpıcı bir ifadesidir. Bütün rotalarımızla ilgli açıklamalar marmaris mavitur, fethiye mavitur , göcek mavitur ve bodrum mavitur programlarında detaylarıyla açıklanmıştır.

Tabiri caiz ise gulet turu mümkün olan en çok yeri görmek ve en fazla yemeği yemek için verilen kıyasıya mücadelenin denizde yapılanıdır dersek MAX yemekçok fazla mübala etmiş sayılmayız. Bunun bir nedeni de denizde, karaya göre daha çok açlık hissedilmesi ve haliylede çok daha sık yemek yenilmesidir. Denizde olmanın verdiği mahrumiyet duygusundan olsa gerek misafirlerimizin daha çok yiyecek talebinde bulunduklarını ve bu amaçla kumanya düzerken bu unsuru da göz önünde bulundurmaları önerilir.

Akrabaları veya arkadaşları ile biraraya gelerek gulet kiralama tercih eden misafirlerimizin değerlendirmelerinde en önem verdikleri unsur rahat, geniş ve temiz bir teknedir. Ancak gerçek gulet turu tutkunları için tekneye çakılmış ağacın cinsi veya tekne boyu önemli değildir, onlar servis sunacak personelin iyi niyetli ve tecrübeli olmalarına bakarlar. Tatillerini akraba veya tercihinize göre arkadaşlarınız ile oluşturacağınız gruplar ile özel olarak tur yapmak isteyen misafirlerimize özel gulet kiralama hizmetimiz bulunmaktadır. Sessiz sakin bir tatil de, su sporlarıyla donatılmış bir program da oluşturulabilir. Örneğin denizin derinliklerine dalmak, yamaç paraşütü, rüzgar sörfü, kano, kürek çekmek ve daha pek çok aktivite sayılabilir. Unutulmaz bir gulet turu keyfini hep birlikte sürmek için Senor Frog's heyecanla denize açılmanızı beklemektedir.