İslami Mavi Turlar İslami Otellerin Alternatifidir

İslami otellere rakip niteliğinde ortaya çıkan islami mavi yolculuk organizasyonları son zamanlarda giderek artan oranda talep görmektedir. Dini hassasiyeti olan aileler veya gruplar içkili düzenlenen pek çok tekne turu ile tatillerini geçirmek istediklerinde bundan rahatsızlık duyduklarından dolayı mavi tur yapamıyorlardı. Çoğu erkek kaptanlar tarafından idare edilen teknelerde bu duruma yardımcı olmamaktaydı. Aynı tekne içerisinde farklı dünya görüşlerine sahip kişilerin hepsini bir arada mutlu etmek mutlaka çok zor olmaktadır. Biz bu noktadan hareketle yola çıkarak ''İslami Tatil'' olarak nitelenen ve mazbut ailenin tercih ettikleri yat tatili alternatifini sunmaktayız.

Otel ortamından sıkılan ve deniz tutkunu olan ailelerin veya arkadaş gruplarının bira araya gelerek bu tatil anlayışına uygun bir mavi yolculuk yapmaları mümkün olmaktadır. Ön ve arka güverte alanı çok geniş tutulmuş olan tekne ile ve bayan personel ile çıkılan içkisiz turlar dindar insanların tercihi olmaktadır. Bu şekilde dini hassasiyeti olan misafirlerimize farklı bir alternatif sunulmaktadır. Toplam kişi sayısı 8 - 10 kişi gibi olan böyle gruplar için bayan kaptan eşliğinde ve yönetiminde düzenlenen islami turlar Göcek koyları ve adaları civarında yapılmaktadır.

Farklı rotalar için ön çalışma yapılmak üzere Marmaris çıkışlı olarak da alternatif güzergahlar oluşturulabilmektedir. Ege ve güney sahillerimizde islami mavi tur için pek çok opsiyon yaratılabileceği malumunuzdur. Ülkemizin zengin doğal güzelliklerini keşf etmek için bu fırsat mutlaka değerlendirilmelidir.