Bayan kaptan eşiliğinde muhafazakar yat tatili yapmak isteyen misafirlerimiz için tamamen bayan mürettebat ile hizmet sunulabilmektedir. Yaz sezonu süresince tarihi tam olarak belli olmasada her ay enaz bir hafta bu turları organize edebilmekteyiz. Bu yat tatili seçeneğimiz için haftalar öncesinden müsaitlik konusunu açıklığa kavuşturmanız gerekebilir. Personelin ayarlanması için yeterince süre olmasına dikkat edilmelidir. Talep edeceğiniz haftanın bir öncesi hangi limanda tamamlanıyorsa bir sonraki hafta da aynı limandan tura çıkılıyor olması gerekmektedir. Aksi taktirde yolda 7-8 saat zaman kaybı olacağından tura geç çıkılmaktadır. Genel olarak muhafazakar tatil için Göcek koyları tercih edilmektedir. Dolayısı ile bir önceki haftanın Fethiye veya Göcekte tamamlanmış olması gerekmektedir.

Son zamanlarda çok talep gören muhafazakar tekne turları sadece tesettürlü hanımlardan oluşan özel gruplar için organize edilmemektedir. Akraba grupları özellikle çok memnun kalmaktadırlar. Bir haftanın sonunda mutfaktan - güverteye heryeri kendi teknesi gibi hisseden misafirlerimiz neredeyse yemekleri bile pişirmek istemektedirler. Bu tatil alternatifinden çocuklarıyla birlikte mavi tur yapmak isteyen mazbut aileler de çok memnun kalmaktadırlar.

Egenin ıssız koylarına demirleyerek geçireceğiniz muhafazakar mavi yolculuk unutamıyacağınız anılarla dolu bir hafta olarak hiç aklınızdan çıkmayacaktır. Her koyun ve adanın farklı doğası ve berrak denizi gözden ırak sizleri beklemektedir. Bayan kaptan, aşçı ve gemiciden oluşan 3 kişilik bayan personelimiz misafirlerimize eşlik etmektedir. Marmaris çıkışlı olarak bütün güzergahlarda tamamen bayan personel ile mavi yolculuk bazı emniyet riskleri içermektedir. Özellikle dalgalı denizde ve rüzgarın estiği bir ortamda koylara demirlemek zor olabilmektedir. En güvenli ve rahat edeceğiniz muhafazakar yat tatili sadece Göcek ve civarında düzenlenebilmektedir.

Genel olarak bayan aşçı ve bayan kaptan bu rota için yeterli olmaktadır. Ancak bazı koylarda veya hava koşullarına bağlı olarak teknenin güvenli bir şekilde yanaştırma sürecinde erkek misafirlerimizin halat bağlama noktasında yardımı gerekebilmektedir. Bildiğiniz üzere muhafazakar mavi tur için fazla sayıda tekne olmaması sebebiyle; koylara demirleme ve tekneyi sağlama almayı bilen özellikle bayan gemici seçenekleri de çok kısıtlı sayıda kalmaktadır.