Mavi Turda Yanımıza Neler Almalıyız

Tura çıkmaya karar verdiğiniz sezona bağlı olarak yanınıza alacaklarınız çeşitlilik gösterir. Erken sezon mavi tur da geceleri serin olma ihtimaline karşı uzun kollu giyecekler unutulmamalıdır. Sezon içerisinde kazaklara gerek yoktur geceleri serin olmaz. Bavulunuzu hazırlarken fotoğraf makinası, plaj havluları, güneş kremi, gözlük, mayo ve maviturun bir parçası sayılan Kara Turları için spor ayakkabı getirebilirsiniz. Genel olarak kabin kiralama ile tura çıkanların yanlarına daha çok malzeme almasında yarar vardır. Acentalar bu amaçla daha basit tekneleri tercih etmektedir. Mukayese yapıldığında özel tekne kiralama yapıldığında tekne imkanları daha fazla olduğundan ihtiyaç duyulabilecek pek çok malzeme önceden düşünülerek teknede bulundurulmaktadır. Eğer yalın ayak yere basmak sizi rahatsız ediyor ise yumuşak tabanlı terliklerinizi kullanabilirsiniz kiralık gulet içerisinde ayakkabı giyilmesi yasak olduğundan isteyenler lastik tabanlı terliklerini de yanlarına alabilirler.

Marmaris mavi tur rotasında karada gezip görülecek birçok mola noktası vardır özellikle bu güzergahı tercih edenlerin kara turları için spor ayakkabılarını almalarını tavsiye ederiz.. Ayrıca arı sokmasına alerjisi olanlarında çok dikkatli davranmaları eğer arı sokarsa ve alerjileri varsa bunun için gerekli önlemleri almaları çok önemlidir. Fethiye mavi tur ve Göcek mavi tur güzergahlarında koylar çok fazla olduğundan bu organizasyonlarda karaya çıkarak farklı yerleri keşfetmek için yeterli zamanınız olamamaktadır. Bu nedenle spor ayakkabılarınıza gerek olmayabilir.

15 günlük uzun süreli Bodrum Mavi tur gibi rotalarda havaların çok sıcak olacağı ve UV ışınlarına karşı güneş kremi sizi yanıklardan koruyacaktır. Bu rotada gulet kiralama yapanların unutmaması gereken en önemli ihtiyaç deniz tutmasına karşı bir ilaçtır. Hava koşulları her zaman için rüzgarlı ve deniz dalgalı olduğundan tekneler çok sallanmaktadır. Koylarda bile sakin kalınan süreler kısıtlıdır.

Bütün kabin turları kano, rüzgar sörfü, deniz yatağı gibi eğlenceye yönelik alet edavatları bulundururlar. Ayrıca palet gözlük ve balık tutmak için olta gibi aksesuarlar genelde misafirlerin kullanımına sunulmaktadır. Su kayağı yapmanız için gerekli organizasyon arzu etmeniz halinde kiralık gulet tarafından sağlanarak misafirlerimize yardımcı olunmaktadır. Bu tür özel talepler koylara çağrılan özel motorlar tarafından karşılandığından önceden ayarlanmaları ve hangi koyda saat kaçta buluşulacağında mutabık kalınmalıdır. Sonuç olarak özel tekne kiralama opsiyonunu da seçseniz veya kabin turları ile tura çıksanız da kendiniz hazırlıklarınızı eksiksiz yapmalısınız, bir kere yola çıkınca bir daha geriye dönüp unuttuğunuz eşyaları alma fırsatınız olamaz.