Ucuz Yat Tatili Uygun Gulet Kiralama

Her alanda olduğu gibi Turizm ve Yatçılık sektöründe de ''yat bolluğunun getirmiş olduğu rekabet ortamı'' oluşmuştur. Bu ortama ayak uydurmanın sadece indirim yapmak olduğunu zanneden gulet kiralama firmaları malesef bulunmaktadır. Bu durumda acentlar, firmalar boş geçen haftalarda tekne sahipleri ile anlaşarak mavi yolculuk tutkunlarına uygun fiyatlardan turlar pazarlamaktadırlar. Ancak hesabını kitabını yapamayan, bırakın maliyeti, zararına dahi tur yaptığının farkında olmayan tekne sahipleri bu uğurda en düşük fiyatı verebilmektedirler. Yaz döneminde bu şekildeki birinci elden teknelere ulaşamayan ve fazla araştırılmadan yapılan bir gulet kiralama sonrasında çoğu zaman misafirlerimiz mağdur olmaktadır. Çünkü hesap yapmaktan aciz olan bu tekne sahipleri maalesef tur ile ilişkili diğer pek çok konuda da yetersiz kalmaktadırlar. ap olunmadığında sahibi olmadan Arzuladıkları konforu ve servisi uygun gulet kiralama suretiyle bulamayan gruplar resmi firma ile muhatap olmadıklarından ve faturaları da ellerinde olmayınca şikayet edecekleri bir yetkilide bulamamaktadırlar. O yüzden resmi çalışan ve yat işletmeciliği belgeli bir firmadan gulet kiralama yapılması çok önem arzetmektedir.

Ayrıca tur haftasınca kiralık gulet motor veya donanım aksamlarında yaşanan bir çok aksaklık nedeniyle gün kayıpları veya tur iptalleri olabilmektedir. Bu bakımdan araştırma yaparak ''sözleşme'' yapılıp yapılmadığını ve sözleşme ile hangi haklarınızın olduğunu irdelemelisiniz. Misafirlerimiz ödeme yapmadan önce hangi şartlarda tekne turu yapacağı konusunu mutlaka yazılı formda bir sözleşmede detayları imza altına almalıdırlar. Aksi takdirde hesap ettiğinizden daha fazla para ödemek durumunda kalınabilmektedir. Deniz turizminde tekne tatili ancak kaliteli bir personel hizmeti alındığında keyif vermektedir. Zira bir hafta boyunca denizde seyir halinde olacağınız için başka bir restorana gitme veya farklı bir konaklama alternatifiniz olmayacaktır.

En kolaycı yaklaşım en ucuz mavi tur aramaktır. Bir hizmet satın alırken SERVİS/FİYAT analizi yapınız. Arzuladığınız konfor ile ödediğiniz paranın doğru orantılı olup olmadığına dikkat ediniz. Çoğu zaman ucuz olarak düşündüğünüz bir tekne tatili yaşanabilecek pek çok aksaklaklık nedeniyle tatsız sonuçlanabilir. Üstelik deniz üzerinde elinizin altında çok fazla alternatif bulunamayacağı için tatiliniz zehir olabilir ve haftanın sonunda aslında daha da pahalıya gelebilir. Unutmayınız ki HESAPLI gibi gözüken ucuz gulet kiralama her zaman CAZİP demek değildir.