İslami Tatil Sektöründe Yat Gezilerinin Yeri

Artık insanlarımız tüm boşluklarında veya tatillerinde eskisi gibi köylerine gitmemektedirler. Hayatın stresini ve yorgunluğunu bir nebze olsun atabilmek uğruna 1 hafta da olsa işinden, evinden uzak hem dinleneceği hemde eğleneceği bir tatili amaçlamaktadır. Günümüzde tatil, hızla akıp geçen modern hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş bulunmaktadır.

Bu bağlamda yat gezileri çok farklı bir alternatif sunmaktadır. Tatil köylerinde yemek sıralarında beklemek, otel odalarından plaja kadar metrelerce yürümek ve en önemlisi size özel değil, herkese yetişmeye çalışan personelin becerisine mahkum kalma devri artık kapandı. Lezzetsiz ve organik olmayan sağlıksız yiyecekler ile tıka basa doyarak, sonrada çok yemek yemenin verdiği rahatsızlıkla hayıflanmak ve tatil sonrası aldığınız kilolar ile sağlığınızdan olmak istemiyorsanız neden deniz tatili için deniz kıyısında değil, denizin içerisinde gezeceğiniz tekneyi tercih etmiyorsunuz?

Ticari amaçlarla inşa edilen alternatif tatil merkezleri adı altıondaki beton yığınlarından uzak, kendinizi özel hissedeceğiniz, geleneksel Türk Yapımı (ahşap) bir gulet size çok farklı hazları tatmanızı sağlayacaktır. Motoryatlar ile sunulan olanaklara tatil bütçesi olarak lüks klimalı bir gulet ile çok daha ucuza erişebilirsiniz.

Hızla yayılmakta olan islami tatil anlayışı yeni bir sektörün de doğmasına sebep olmuştur. Artan talep yatçılık sektöründe ayrı bir segmentin açılmasını mecbur kılmıştır. Eskiden özellikle içkili düzenlen mavi turlarda bir araya gelen gruplarda farklı hassasiyetlerdeki çiftlerin rahatsızlığı açıkça gözlemlenmekte idi. Alkol kullanmayanlar ile kullananların aynı tekne içerisinde seyehat etmeleri doğal olarak sıkıntı yaratmaktaydı. Bir diğer unsur da servis sunan mürettebatın genellikle erkek olması özellikle 1 hafta süresince tekne tatili yapan misafirlerimizi kısmen rahatsız etmekte idi. Herkezin dinini istediği gibi yaşama özgürlüğünden yola çıkarak, aynı taleplerde bulunan kişilerin de birarada olmasına olanak sağlayan islami tatil sektörü bu ihtiyaca cevap vermek için islami tatil yerleri konuşlanmıştır. Bu sektörün bir alt katagorisi olarak islami mavi turlar hızla yatçılık alanında yerini almaktadır.

Tamamı bayan personel eşliğinde düzenlediğimiz turlarımızda:
- İçki servisimiz yoktur
- Yüksek sesli müzik veya gürültü patırtı olmaz.
- Bay, bayan farklı güvertelerde güneşlenebilir, dinlenebilirler.
- Çocuklar ile çok rahat katılabilirsiniz.
- Gayrı ahlaki bir durumla karşılaşmazsınız.