Sahibinden Tekne Kiralama ve Kiralık Tekne Fiyatları

Güney sahillerimizde organize edilen tekne turları çoğu zaman acentaların sahibi oldukları veya kiraladıkları özel yatlar ile düzenlenmektedir. Acenta sahipleri tekne bakımı ve tekne mürettebatının idaresi gibi konularla başa çıkamadıkları için sahibinden kiralık tekneler ile çalışmayı tercih ederler. Bu şekilde tur organizasyonu ile uğraşırken sezon hazırlıkları ve diğer pek çok masrafa katılmadan sadece pazarlama faaliyetlerine konsantre olmaktadırlar. Acentalar kendilerine gelen taleplere göre ve sizlerin ihtiyaçlarına uyacak her opsiyonu ellerinde tutmayacağından, pek çok kere sadece tur öncesi limanda bağlı bulunan bir sahibinden kiralık tekne ile işbirliğine gitmektedir.

Misafirlerimiz hangi tarihlerde ve hangi rotada tura çıkacaklarını belirlemeleri halinde bu özelliklere sahip tekneyi kendileri çok rahat bulabilirler. Tur rotanız ve diğer detaylarla ilintili bir araştırma sonrası kendinize uygun bir mavi yolculuk yaptıracak sahibinden tekne kiralama yapabilirsiniz. . Artık bu tür araştırmalar internet çağında çok kolaydır, az bir zaman harcayarak önemli miktarda tasarruf sağlayabilirsiniz. Eğer yurtdışı çıkışı talebiniz olacak ise Yunan adalarına uğraması söz konusu olan bir sahibinden kiralık tekne bulmalısınız. Her bulduğunuz teknenin yurtdışı çıkışı olmayabilir dolayısı ile rotanıza uygun bir çalışma şarttır.

Sahibinden ucuz tekne turu araştıran misafirlerimizin kendilerine özel bir mavi yolculuk oluşturulması tahmin ettiğinizden daha kolaydır. Bildiğiniz gibi özel istekler maliyetleri arttırıcı unsurlardır örneğin standart tur güzergahının dışına çıkmayı planlıyorsanız ekstra mazot maliyetlni hesaplamalısınız. Aldığınız servis kalitesiyle ödediğiniz miktarı kıyaslar iseniz sahibinden kiralık tekne fiyatları herzaman daha avantajlıdır. Bir veya daha fazla sayıda acentaya ödemekte olduğunuz komisyonlar söz konusu değildir. Tur ödemelerini önceden tamamlamak zorunda değilsiniz ve sahibinden tekne opsiyonu daima birinci elden kiralama yaptığınız için uygun fiyatlar ile sağlanabilmektedir. Maliyetler dışındaki diğer avantajlar arasında sayabileceklerimiz: mavi tura başlangıç ve tamamlama limanınızı kendiniz belirleyebilirsiniz veya beğenmediğiniz bir koyda mola vermek zorunda kalmadan başka bir koya geçmeyi talep edebilirsiniz. Özetle sahibinden tekne kiralama yaptığınızda dilediğiniz her programı uygulayabilirsiniz.

Eğer yaz sıcaklarının bastırdığı bir sezonda sahibinden tekne kiralama yaptıysanız dikkat etmeniz gereken en önemli unsur klimalı tekne bulmanızdır. Artık pek çok teknede klima ve jeneratör bulunmaktadır. İlk montaj masraflarında olduğu gibi operasyonel maliyetleri ve denizde bakımları da hem pahalı hemde meşakkatli bir işdir. Dolayısıyla klimalı sahibinden kiralık tekneler ile çıkılan turların daha yüksek kiralama fiyatları ile düzenleniyor olması normaldir.