Mavi Yolculuk Önerileri

Geçmiş sezonlarda yat tatili yapmamış misafirlerimiz genellikle tatilköyleri veya otellerde geçirdikleri tatil anlayışı ile hareket etme eğilimindedir. Ancak denizin içi, denizin kenarında geçirilecek bir tatile kıyasla çok farklıdır. Güney ve ege sahillerimizdeki sayısız koy ve ada mavi yolculuk sayesinde gezilebilmektedir. Bodrum'dan Antalya'ya tüm rotalarda varolan bu güzelliklere ancak denizden ulaşılmaktadır. Zaten alternatif tatil arayan misafirlerimizin ilk değerlendirdiği unsur bu olmaktadır.

Misafirlerimizin en çok beğendikleri mavi tur önerileri arasında Marmaris çıkışlı olmak üzere Datça, Hisarönü ve Symi güzergahları sayılabilir. Göreceli olarak daha az kalabalık koyların bulunduğu bu rotalarda özellikle günübirlik teknelerin uğramadıkları koylar ve adalar tercih edilmektedir.

Günlük tekne turlarından farklı olarak kiralık guletler ile hiçbir limanda konaklama yapmadan sadece temiz ve gözden ırak koy veya adalarda gezerek bir haftanızı geçirebilirsiniz. Karadan araçla ulaşımı mümkün olmayan bu koylar genellikle bakir kalmıştır ve çok temizdir. Beton yığınları arasında geçirilecek bir tatile kıyasla tekne kiralama yaparak doğal güzellikler arasında ve denizde yaşayabilirsiniz.