Kişiye Özel Mavi Tur Fiyatları

Acentaların organize ettiği tekne turları her zaman sahibi oldukları özel yatlar ile düzenlenmemektedir. Bir çoğu hiç tekne bakımı, personel, mazot gibi masraflara katılmadan limanda bağlı bulunan kiralık guletler ile tur öncesi anlaşarak sizlere sunmaktadır. Bu sebeple hangi özelliklere sahip tekne ile tura çıkacağınızı başından belirleyerek aynı teknenin tur tarihinde size sunulacağından emin olmalısınız. Tur rotası ile ilintili özel istekleriniz var ise buna uygun yolculuk yaptıracak bir tekne kiralama yapmalısınız. Örneğin yurtdışı çıkışı olmayan bir teknenin Yunan adalarına uğraması söz konusu olamamaktadır. Yemek menüsü ile ilgili özel istekeriniz var ise bunları karşılayacak eli lezzetli ve tecrübeli bir aşçının varlığından emin olmalısınız. Klimasız bir tekne turu yapılacak ise geceleri güvertede uyunacağı için herkese yetecek sayıda minderin bulunmasına dikkat etmelisiniz. En ucuz mavitur sloganıyla tur araştıran misafirlerimiz için kendilerine özel bir gezi oluşturulması biraz zordur. Özel istekler maliyetleri arttırıcı unsurlardır eğer buna karşılık gelen ödeme yapılmamış ise bunların maliyetine kimin katlanacağı sorgulanmalıdır. Eğer standart tur güzergahının dışına çıkılacak ise ekstra mazot maliyetl olacağı aşikardır.

Dilediğiniz şekilde bir programı uygulayabilmek için özel yat kiralama yapılması gerekmektedir. Bu durumda tur başlangıç ve tamamlama limanınızı belirleyebilirsiniz, ayrıca beğenmediğiniz koylarda mola vermek zorunda değilsiniz. Eğer yüzme molası verdikten sonra her ne sebeple olursa olsun deniz kirlenir ise oradan ayrılmayı talep edebilirsiniz. Aldığınız servis kalitesiyle birlite kıyaslar iseniz mavi tur fiyatları bakımından özel yat kiralama daha pahalı olmasına rağmen çok daha tatminkardır. Her nekadar mutlak maliyet açısından daha yüksek olsada misafirlerimiz daha çok haz almakta ve memnun olmaktadır.

Eğer hava sıcaklığı çok yüksek olan bir sezonda gulet kiralama yaptıysanız klimalı tekneye bakmanızda yarar vardır. Klima ve jeneratör montajları çok masraflı olmakta ve bunların denizde bakımları da meşakkatli bir iş olarak çok uğraştırmaktadır. Dolayısıyla klimalı kiralık guletler ile çıkılan turların biraz daha yüksek fiyatlarla tur düzenleniyor olması normaldir.

Grup kurmak için yeterli sayıya ulaşamayan misafirlerimizin tercihi olan kabin kiralama daha ucuzdur anlamı çıkartılmamalıdır. Tam pansiyon konaklama olarak düzenlenen bu turlarda yiyecekler dahil olmakla beraber içecekler hariçtir. Dolayısı ile kabin turları katılan kişi sayısı açısından 12-16 arası çok daha fazla kişinin oluşturduğu gruplarla düzenlenmektedir. Kişilerin toplamda ödenen meblağ özel kiralamaya kıyasla daha çoktur. Kişiye özel uygulamalara kabin turları uygun değildir, çünkü yolculuk belirli bir program dahilinde gerçekleşmektedir. Hangi koylar gezilecek, nerelerde yüzme molası verilecek önceden belirlenmiştir, katılanların fikri alınmamaktadır.