Küçük Çocuk ile Mavi Tur

Guletler ile çıkılan bu turlar genellikle aile ve arkadaş gurupları tarafından tercih edilen tekne tatili seçeneğidir. Tatile çıkan misafirlerimiz ağırlıklı olarak çocuklu ailelerden oluştuğundan yanlarında çocuklarını getirmeyi tercih etmektedirler. Bir yaşın altındaki bebekler de mavitur kervanına katılabilmektedir. Seyir halinde çocukların güvenliği açısından ebeveynlerin daha dikkatli olmaları gerekmektedir. Genel olarak mavi yolculuk için hazırlanan teknelerde güverte boyunca gerili örgülü fileler bulunmaktadır. Bu şekilde denize düşülmesi önlenebilmektedir.

Ancak kabin kiralama yapan misafirlerimiz bu konuda daha araştırıcı olmalıdırlar. Acentalara çocukla seyahat edeceğinizi bildirmeniz halinde sizleri diğer çocuklu aileler ile aynı tekneye yerleştirebilirler. Çocuklu ailer için mavi tur fiyatları hesaplanırken 8 yaşından küçük çocuklardan aynı kabinde seyehat etmek koşuluyla % 60 oranında fark alınır.

1 yaşından küçük çocuklarıyla birlikte yolculuk etmelerine teknelerin çoğu zaman izin vermezler. Çünkü özel ilgi gereksinimi çok daha fazla artmaktadır eğer hava ve deniz koşullarının ağırlaşması söz konusu olur ise bazı sakıncalar doğabilir. Genellikle kiralık guletler uygun bir şekilde demirlemek için 3 kişilik mürettebeta ihtiyaç duyarlar dolayısıyla küçük bir çocukla ilgilenmek mümkün olmayabilir.