Uygun Mavi Yolculuk Kabin Kiralama

Eğer gulet kiralama için yetecek sayıda bir grup oluşturamıyor iseniz farklı rortalardaki pek çok alternatiften herhangi birini seçerek; görmek istediğiniz koyları ve adaları içeren size özel bir kabin kiralama yapabilirsiniz. Eğer tek başınıza veya eşinizle seyahat etmekten hoşlanıyorsanız bu seçenek sizin için uygun olacaktır. Bu şekilde farklı ülkelerden bir araya gelen kişiler ile beraber seyahat etme imkanınız olmaktadır. Yeni insanlar ile buluşarak değişik kültürleri tanıyabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz çok sayıdaki mavi yolculuk rotalarından hepsinde aynı koylar ve adalar gezilir farklı konaklama noktalarına uğranılmaz. Eğer limanlarda karaya çıkmak ve geceleme yapmak isterseniz buna imkan bulamayabilirsiniz. Tüm gruba aynı hizmet sunulur ve her hafta aynı yereler gezilir. Ancak size uygun bir de kabin kiralama mutlaka yapabilirsiniz. Kabinlerde çift kişilik yatak bulunmaktadır ve 2 kişinin konaklamasına uygundur. Çocuklar ile aynı kabinde konaklamaya izin verilmez, ilave kabin tutmak gerekebilir, eğer tek bir çocuk ile tura çıkılacak ise çiftler için en ucuz mavitur seçeneği olan bu opsiyon ilave kabin tutulacağı durumlarda daha pahalı hale gelebilir. Haftanın hemen hemen her günü tur çıkışı yapılır. Bazı durumlarda hafta ortası farklı limanda inebilir ve sizin yerinize olimandan başka birileri tura başlayabilir. Haftalık tekne kiralama için uygulanan cumartesiden cumartesiye uygulaması yoktur. Önceden açıklanmış olan bu farklı tarihlerde ya mini tur yada haftalık tur yapabilirsiniz. Mini turlar 3 gece 4 gün düzenlenir. Eğer mavi tur depar günlerinden birine uymanız söz konusu olmaz ise ertesi gün koydan transferiniz yapılabilir. Gezilecek koylar bir biri ardına dolaşılarak aynı limanlarda konaklamalar yapılır.

Tura katılacakların sayısına uygun kapasitede ve kabin sayısında gulet kiralama yapılmaktadır. Her hafta aynı tur için pek çok acenta devreye girmektedir. Ofislerinden satış yapılabildiği gibi ziyaret etme fırsatı olmayan misafirlerimiziçin internetten de kabin satışları yapılabilmektedir. Hangi yat ile mavi yolculuk yapacağınız tur hareket tarihinden ancak 1-2 gün öncesinde belli olmaktadır. Çünkü son güne kadar rezervasyon alınmaya devam edildiğinden katılımcıların (kabinlerin) sayıları artmaktadır. Eğer kişi sayıları kabin sayısıdan büyük ise buna bağlı olarak ya kabin sayısı dah çok tekneye geçilebilir yada kiralık gulet sayısı arttırılabilir.

Çoğu zaman mavi yolculuk fiyatları maliyetlere yakın olacak kadar ucuzlatılmakta ve sadece içeceklerden elde edilecek kar karşılığı için bile tura çıkılabilmektedir. Yerli veya yabancı diğer deniz tutkunlarıyla birlikte seyahat ederek, hem yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz hem de başka kültürlerden gelen misafirleri tanıma fırsatı bulursunuz. Önceden belirlenmiş olan standartlar dahilinde bir tekne tatili yaparak herşeyin sizin için önceden düşünüldüğünün keyfine varabilirsiniz. Kişiye özel değişiklikler programa alınamaz. Yemek menüleri ve rota içerisinde gezilecek koylar ve adalar gibi detaylar tüm kiralık guletler için aynıdır.