Kara Turlarıyla Birlikte Mavi Tur Düzenlenebilir

Genel olarak bütün turlar hemen hemen aynı rotaları takip etmektedirler. Özellikle hafta sonu çıkış yapan bütün kiralık tekneler neredeyse sanki birbirini takip ediyormuş gibi 2-3 saatlik kısa gezilerle yüzme molaları ve konaklama noktalarına ulaşmaktadırlar. Bu güzergah üzerindeki her tekne mola verilen koylarda birleşerek kara turlarına çıkabilmektedirler. Sahillerimizde özellikle konaklama yapmaya müsait koylarımızın yakınlarında pek çok ören yeri mevcuttur. Sabah erken saatlerde karaya transfer edilen misafirlerimiz bütün gün boyu gezebilmektedirler. Kara turu detaylarını kiralık tekne kaptanınızla görüşerek öğrenebilir, önceden yer ayırtabilirsiniz.

Kara turlarının maliyetleri çok fazla değildir. Bazı koylarda öğlen yemeğide kara turlarına dahil edilmektedirler. Araç ile transferler, müze girişleri ve yiyecek içecekler mavi tur fiyatları içerisinde değildir. Güzergaha yakın bölgelerde yürüme mesafesinde bile pek çok ören yeri mevcuttur. Su sporları veya deniz aktivitelerinden arta kalan zamanlarda bu tür olanaklar yolcularımız için değişiklik sağlamaktadır.

Acentalar mavi tur programlarına hemen hemen her gün bir kara turu dahil etmektedirler. Bu suretle karadan ulaşılması çok zor olan bölgelere denizden erişilerek gezilebilmektedir. Önceden planlanmış bu kara turları ekstra ücrete tabiidir. Misafirlerimizin tatile çıkmadan önce iyice araştırarak nerede neyin gezilmesi gerektiğini önceden belirlemektedirler. Özellikle ilk defa katılan misafirlerimiz mavi tur kadar kara turlarından da çok haz almaktadırlar. Sizinle birlikte tatilini geçirmekte olan diğer katılımcılar ayrılsalar bile eğer siz istemiyorsanız bu turlara katılma zorunluluğunuz yoktur mavi tur programınızı aksatmadan, teknede dinlenmeye devam edebilirsiniz. Konaklanan koya bağlı olarak bazı hallerde küçük sürat tekneleriyle diğer gezilebilecek yörelere de seferler düzenlenmektedir.