Tekne Tatili Seçenlere Öneriler

Yaz sezonu süresince bir haftalık bile olsa tekne tatili yapmak isteyen guruplar Nisan - Ekim ayları arasında arayışa geçerler. Bu amaçla öncelikle tekne sahiplerine ulaşamadıkları için acentalara başvurular. Dolayısı ile acenta komisyonu ile birlikte fiyatlar yükselmekte ve başka alternatiflere yönelmek söz konusu olmaktadır. Esasen kendilerine kiralık tekne bulmak üzere birinci elden alınacak teklifler çok daha uygun olmaktadır. Maalesef kış ayları bu arayış için hiç değerlendirilmez böylece misafirlerimiz için daha avantajlı dönemler gelip geçer. Havaların ısınmasıyla birlikye yaz hazırlıkları başlar. Eğer kış aylarında rezervasyon yapılmış olsa idi tekne kiralama fiyatları nispeten çok daha ucuzdur. Çünkü firmalar önlerini daha kolay görme fırsatını yakalarlar. Sezon başı ve sezon sonu dönemleri de fiyat olarak daha rekabetçidir. Yatçılar sezon hazırlıklarını; bakım, onarım ve tadilat işlerini kış dönemlerinde yaptığından, finans ihtiyacı oluşmakta ve teklif edilen fiyatlarda indirime gidilmektedir. Kış aylarında tekne turu düzenlenmediği için gelir elde edilemediğinden bu dönem misafirlerimiz ve deniz tutkunları tarafından iyi değerlendirilmelidir.

Aşağıdaki unsurlar göz önünde tutulur ise tekne pahalı bir alternatif tatil önerisi değildir: Bir hafta boyunca her gün farklı bir koy veya limanda konaklama imkanı, ayrıca gün içerisinde de değişik ada ve koylara uğranması değişik kıyılarda yüzme şansınız olmaktadır. Dolayısıyla daha önce tatil köylerini tercih edenlerin hatırlayacağı gibi bulundukları yerlerden küçük motorlar ile yakındaki ada ve koylara düzenlenen kısa süreli tekne gezisi misali haftalık turlarda da gün boyunca koy değişimleri yapılmaktadır. Eğer herhangi bir nedenle; koyların kalabalıklaşması veya rüzgarın ters dönmesi gibi farklı bir koya geçebilirsiniz.

Gezilen koylardan haftalık tekne turu için hazırlanan kumanyada unutulan veya yetersiz kalan eksiklikler; balık, tereyağ, bal gibi ihtiyaçlar tedarik edilebilir. Sabah, öğlen ve akşam yemekleri bir hafta boyunca tekne tatili yapan misafirlerimizin özel istekleri doğrultusunda günlük ve taze olarak hazırlanır. Otellerdeki oda servisi gibi yiyecek ve içecekler 24 saat boyunca misafirlerimizin istekleri üzerine servis edilmektedir.

Güney kıyılarımızın zengin koy ve ada imkanları sayesinde her yıl farklı rotalarda tekne turu düzenlenebilmektedir. Başlangıç limanına geri dönülebildiği gibi farklı bir limanda da inilebilmektedir. Antalya'dan Bodruma kadar uzanan sahil şeridimiz üzerinde pek çok alternatif tatil önerisi sunulabilmektedir.